Eurockies

EUROPEAN FANCLUB OF COLORADO ROCKIES

Troy Tulowitzki: Zranění se nedalo předejít

18.6.2013 Jan Jabrocky 0 Comments

13.6. Zraneni Tula

Moment, který zarmoutil fanoušky Rockies

Dva dny po svém zranění Tulo poskytl rozhovor pro Denver Post. S menším zpožděním Vám jeho překlad přinášíme na našich stránkách.

Jak bolestivé je tvé zranění a jak se teď cítíš?

Samozřejmě, že to trochu bolí. Navíc je to poprvé co mám zraněné žebra. Mluvil jsem také s několika lidmi, kteří mi řekli, že to bude ještě chvíli bolet. Takže vím co mě čeká a jsem myslím, že jsem v dobrých rukách našich trenérů.

Jak se vyrovnávaš s tím, že si opět zraněn?

Bylo těžké to přijmout. Věděl jsem, že něco není v pořádku, již když jsem opouštěl hřiště. Nemohl jsem běžet, nemohl jsem pálit, nemohl jsem vůbec nic: Měl jsem tušení, že by to mohli být zlomené.  Nebyl to příjemný pocit. Těžce jsem pracoval, abych se vrátil zpátky a měl dobrý rok, i týmově jsme to zvládali velmi dobře. Ale nyní, o den později (v pátek – pozn. red.), si uvědomíte, že máte dobrý tým. A ja věřím, že budeme v pohodě a já se zase vrátím.

Nedalo se zranění nějak předejít?

Nemohl jsem udělat nic, abych mu zabránil. Někdy, když máte natržený sval, je to něco u čeho máte pocit, že to jste schopni kontrolovat. Ale teď jsem se snažil jen skokem zahrát out. Ak se vám zlomí žebro, tak s tím nemůžete nic udělat, jednoduše s tím musíte žít. Je těžké to přijmout, ale je to jednodušší, než kdyby to bylo zranění, u kterého víte, že se mu dalo předejít.

Walt Weiss řekl, že už jsi měl bolesti žeber. Je to faktor, který vedl ke zranění?

Nejsem si jistý. Měl jsem nějaké bolesti při odpalech v této oblasti, možná to bylo z některých obranných zákroků.  Je však pouze důsledek dlouhé sezony. Ale byla tato oblast slabá? Je to možné. Ale jestli to bylo tak vážné, abych několik zápasů neodehrál? Ne, protože jsem byl schopný hrát a být prospěšný týmu.

Weissovou filosofií je, aby Rockies zůstali i nadále ve hře až do doby než se vrátíte. Co si o tom myslíš?

Je to o tom, aby tomu věřili kluci v šatně. Mají dostatek talentu k tomu, aby uhráli dobrou sérii i beze mně. Ja tomu opravdu věřím. Doufejme, že tomu tak je a když se pak vrátím, budu moct klukům pomoct.

Pravdou také je, že nebude žádným zázrakem, když vyhrajeme několik zápasů po mém návratu. Klidně se také může stát, že se nám nebude dařit. Ale ja věřím tomuto týmu a věřím, že budeme ve stejné pozici jako teď když se vrátím.

Musí být opravdu nepříjemné, že kvůli zranění přijdeš již o svou druhou All-Star Game. Byl si nejlepší shortsop dle hlasování fanoušků.

Jako hráč si nejvíc spojen se svým týmem, ale není pochyb o tom, že si chceš zahrát All-Star Game jako možný starter a případně se zúčastnit Home Run Derby nebo jiné doprovodné aktivity. To jsou věci, o kterých sníš už jako dítě a proto je bolestivé, když o tuto možnost přijdeš. Ale doufejme, že to není naposled v mé kariéře, co jsem měl tuhle možnost.

Zvládáš zranění a neúspěchy lépe, než na začátku své kariéry?

Samozřejmě. V této fázi mé kariéry jsem psychicky odolnější, než kdy předtím. Když se dívám zpátky na své zranění nohy, ptám se sám sebe jestli jsem se mohl připravit lépe. Jestli jsem udělat mohl to nebo tamto. Ale jak se dívám na svou přípravu v tomto roce, tak vím, že jsem nemohl udělat nic, abych tomu zabránil a proto je to jednoduchší přijmout. Myslím, že už zpracovávám věci jinak. Je to také důsledek toho, že jsem starší a zkušenější a vím jak tahle hra funguje.

Spojil se s tebou Jason Giambi?

Ano, ale je to poprvé, co jsem zraněný a kluci z jiných týmu mi poslali zprávu.Cítim se hned líp, když vím, že se o mně stará celá baseballová rodina. Takže zprávy, které jsem od nich dostal, také od Giambiho, byli pro mně hodně povzbuzující. Víc než cokoliv jiného se ukázalo, že dělám věci správně, protože mě chtěli nějak oslovit. Dokonce i kluci, které ani neznám, si dali námahu a sehnali na mně číslo,a by mi mohli napsat. To pro mně znamená hodně. A také jim za to děkuji. Budu si to pamatovat a také se jim ozvu, když se zraní, protože vím jak to pomohlo mně.

Udrží Rockies druhé místo než se Tulo vrátí?

  • Ano (67%, 2 Votes)
  • Ne (33%, 1 Votes)

Total Voters: 3

Loading ... Loading ...

Zdroj: DenverPost.com

 

#slovak/czech

Previous Post

Next Post

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.