Eurockies

EUROPEAN FANCLUB OF COLORADO ROCKIES

Zranění Betancourta může být vážne

23.8.2013 Jan Jabrocky 0 Comments

Jak jsem již psal v reportě včerejšího utkání, tak Rafael Betancourt odstoupil z utkání kvůli zranění pravého lokte. “Není to dobré. Hodně to bolí. Za svou kariéru jsem zažil hodně bolesti, ale tahle je úplně jiná,” řekl deníku Denver Post. “Již jsem nemohl hodit další míč.”

Rafael řekl, že jej loket torchu pobolíval již ve středečním utkání. Snažil se však přesvědčit sám sebe, že to je normální po dlouhém úseku neaktivity po zápalu slepého střeva.

Rafael Betancourt

“Někdy máte bolesti po nadhodu. Minulou noc při nadhodech to bylo jiné. Bylo to divné. Cítil jsem malou bolest i po zápase,” dodal pro Denver Post. “Dnes to bolelo, ale víte, jak jsem se rozcvičoval, tak jsem si myslel, že bych se přes to mohl dostat.”

Dvaadvacet hodin po tom co nezvládl druhý save v sezoně, se snažil najít způsob jak uhrát poslední tři outy zápasu. Nebylo to snadné, protože loket jej bolel každým nadhozem víc a víc. První dva pálkaře poslal ze hry rychle, jenže pak přišel dvoumetový odpal Jimmyho Rollinse. Následně hodil dva striky Youngovi, který odpálil walk-off single ve středu.

“Vědell jsem, že mám již pouze jeden nadhod. Buďto jej ním vyoutuji a ukončím zápas nebo budu muset odstoupit,” řekl Rafa. “Myslel jsem, že to dokážu.”

Young však odpálil “švihnutou ulejvku” – jak to nazval Weiss -, kterou se Arenadovi nepovedlo rychle zvednout. Následně Rafael přenechal místo Jeffu Francisovi, který povolil odpal Dominicu Brownovi, který tak zařídil druhou walk-off výhru pro Phillies v řadě.

Betancourt neměl problémy s loktem od roku 2001, kdy jej měl zlomený. “To je jiné. není to na stejném místě. Je to tady,” řekl a ukázal na vaz. “Je to obtížné popsat.”

Pokud magnetická rezonance ukáže natržené šlachy, tak bude muset podstoupit operaci, což by vyžadoval devět až dvanáct měsíců rekonvalescence. Nadhazovači se obvykle uzdravují rychle, ale Rafael má již přeci jen vyšší věk. V příštím roce měl opci na 4,25 miliónu dolarů. Rokies ji chtěli původně uplatnit, ale to se pravděpodobně změní, ak by měl ztratit skoro celý rok. Pravoruký nadhazovač byl tento týden umístněn na odvolatelnou listinu volných hráčů, aby Rockies zjistili jaký je o něj zájem. Zranění však jakékoliv možnosti výměny vylučuje.

Rafaelovo místo na soupisce by měl zastoupit Scahill, který bude povolán z Colorada Sky Sox a místo closera tak připadne Rexovi Brothersovi.

Chatwood je připraven do hry, Oswalt potřebuje více času

Chatwood je soutěživým hráčem. minulý týden řekl, že ještě chce hrát tuhle sezonu. Ve čtvrtek již absolvoval padesáti nadhozový simulovaný zápas.

“Cítil jsem se dobře. Mám ještě nějaké slabé výkyvy, ” řekl Chatwood.

V plánu je, že by mohl být v neděli odeslán na rehabilitační působení na farmu. Pokud vše půjde dobře a bez problémů zvládne 75 nadhodů, tak by se měl k “áčku” připojit o víkendu proti Reds.

“Ja doufám, že se tehdy vrátím,” dodal Tyler.

Weiss řekl, že by nerad přejímal, ale Tyler prý ve čtvrtek vypadal hodně dobře. Roy Oswalt je již také v pořádku. V simulované hře povolil dva odpaly z padesáti nadhodů. Oswalt již chtěl odehrát rehabilitační zápas tento víkend, ale jeho dlouhá absebce (od 7. července) si vyžaduje jeho pomalejší zapojení.

Roy tak pravděpodobně odháže další simulovaný zápas o tomto víkendu.

Zdroj: Denver Post

 

#english

Previous Post

Next Post

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.