Eurockies

EUROPEAN FANCLUB OF COLORADO ROCKIES

Rockies zastavili sérii proher

24.7.2014 Jan Jabrocky 0 Comments

23.7. Barnes
Barrett s Barnesem zvládli předzápasový souboj nervů, kterým pobavili diváky i spoluhráče

Většina fanoušků se před tímto zápasem ptala, jestli Rockies přidají osmou prohru v řadě nebo De La Rosovi, v jeho možná posledním utkání za Colorado, dopřejí radost z výhry. I přes závěrečné nervy se nakonec fanoušci Rockies po dlouhé době mohli radovat.
Jak jsem již vzpomněl výše, tohle utkání bylo možná posledním v dresu Rockies pro Jorge De La Rosu. A Jorge opravdu házel jako o život. V první směně sice zbytečná chyba Rutledgeho přinesla bod hostům, ale hned v dohrávce směny pálka Rockies zatlačila na Strasburga. Dva dvoumetové odpaly, meta zdarma a dva base hity znamenali obrat ve skóre z 0-1 na 3-1. Další tři směny již dominovali nadhazovači. Hlavně Jorge sbíral jeden strikeout za druhým. V páté směně však hosté zabrali a jedním doběhem snížili skóre. Rockies však našli odpověd v dalších dvou směnách a po sedmé tak na tabuli svítilo 6-2 pro domácí. Jorge nakonec vydržel na kopci až do začátku osmé směny, kdy jej vystřídal Ottavino. Do té doby nasbíral 11 strikeoutů, což byl jeho nejlepší výkon za poslední čtyři roky. Snad vedení Rockies najde ještě společnou řeč s tímto zkušeným mexickým nadhazovačem a prodlouží s ním smlouvu minimálně o jeden rok. Pokud by se tak nestalo, tak je velmi pravděpodobné, že bude Jorge vyměněn.

Po stažení Jorgeho ze hryse  všichni fanoušci Rockies obávali, jestli bullpen nepředvede některý ze svých kreativních způsobů jak ztratit dobře rozehraný zápas. Ottavino však uspěl na jedničku a dva outy zařídil s pouhými šesti nadhozy. V deváté směně se na kopec postavil LaTroy Hawkins, který je i ve svém věku jedním z nejlepších nadhazovačů týmu. První dva outy zvládl rychle, jenže pak se zadrhl. Soupeři povolil 4 odpaly a dva doběhy. Najednou tak byli Nationals opět ve hře. Poslední out byl velkým soubojem s Desmondem a nepřesným rozhodčím, ale LaTroy si s ním nakonec poradil a fanoušci se tak mohli po velmi dlouhé době radovat.

Rockies sice tento zápas zvládli, ale i tak s jejich výkony nemůže panovat spokojenost. Z posledních 30ti zápasů si totiž připsali pouze 5 výher a to je opravdu hodně málo. Nebýt tragických výkonů Rangers, tak by se Rockies nacházeli na samotném dně MLB.

Dnes Rockies mají den volna a zítra se doma postaví Pirates, kterým mají co vracet. V sestavě určitě neuvidíme Tula, který byl připsán na listinu zraněných hráčů a otáznik visí i na startem CarGa.

Statistiky zápasu

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 9 R H E
Nationals 1 0 0 0 1 0 0 0 2 4 12 1
Rockies 3 0 0 0 0 1 2 0 6 11 3

Vychutnejte si Jorgeho 11 strikeoutů

Barrett vs. Barnes

#slovak/czech

Previous Post

Next Post

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.