Eurockies

EUROPEAN FANCLUB OF COLORADO ROCKIES

Předvánoční obchody Rockies

20.12.2013 Jan Jabrocky 0 Comments

na FB

 

Letošní zima je pro fanoušky Rockies velmi napínavá, protože jejich oblíbený klub se na přestupovém trhu konečně více angažuje. A tato aktivita přinesla také několik podpisů a zajímavých přestupů. Pojďme se na ně podívat.

Výměna s Astros = sbohem Dexter

První velká výměna se uskutečnila začátkem prosince a Rockies se rozhodli měnit s Astros. Do Houstonu tak putuje Dexter Fowler, který se po skvělém úvodu sezony víc a víc vytrácel. Z Astros k nám putují Brandon Barnes a Jordan Lyles. Rockies pak ještě do Astros pošlou jednoho hráče, ale dá se očekávat odchod některého z mladíků hrajících na farmách.

Bude zajímavé sledovat kdo touhle výměnou získá více. Dexter je zkušeným hráčem, který má skvělý přehled ve vnějším poli. Jeho nevýhodou jsou rozpačité výkony na pálce, kdy jeden měsíc dokáže kralovat celé MLB a zbytek sezony je spíše podprůměrným pálkařem. To je asi důvod proč se jej Rockies zbavili. Místo něj k nám přišel další CF, který však nemá moc zkušeností v MLB a jeho pálkařský průměr je pouhých .233. Dá se tak očekávat, že Barnes bude spíše pendlovat mezi farmou v Colorado Springs a hlavním týmem. Za to Jordan Lyles se zdá být zajímavou akvizicí. Tento nadhazovač byl draftován v prvním kole draftu 2008 a v již relativně mladém věku má za sebou tři sezony v MLB. Dá se předpokládat, že první sezonu si jej vezmou do parády koučové v Colorado Springs, kteří to s mladými hráči umějí. Záležet také bude, jak se Jordan popasuje se specifickými podmínkami, jaké pro nadhazovače v Coloradu panují.

Hodnocení výměny: Úspěšnost této výměnu bude záležet pouze na budoucích výkonech Jordana Lylese. Zdá se, že mu management Rockies věří a vidí v něm kvalitního nadhazovače do dalších sezon.

 

Výměna s Athletics

V rámci této výměny z Rockies odešli Drew Pomeranz a Chris Jensen. Místo nich do Denveru míří Brett Anderson a několik ruliček dolarů.

Brett Anderson v Oaklandu moc nepřesvědčil. V průběhu pěti sezon odházel pouze 450 směn s ERA 7.13. Uvidíme jak si povede v Coloradu.

Hodnocení výměny: Tady to vidím na remízu. Rockies se zbavili nadhazovače, do kterého původně vkládali hodně nadějí. Ten však svými výkony nepřesvědčil vedení klubu a ani fanoušky. To samé se dá říct o Andersonovi.

 

Výměna s Indians

Táto výměna znamená konec oblíbeného Joshe Outmana v Rockies. Místo něj k nám putuje hráč do vnějšího pole Drew Stubbs.

Stubbs je dalším angažovaným hráčem, který byl draftován v prvním kole. Jak v Reds, tak v Indianě předváděl solidní výkony ve středu pole. Chce to však, aby se zlepšil na pálce. Jeho průměr .239 je spíše lehce pod průměrem ligy.

Hodnocení výměny: Tady spíše Rockies ztratili. Josh byl spolehlivým relieverem, který se zlepšoval sezonu od sezony. Místo něj k nám přišel hráč, kterých máme na farmě dostatek.

 

Výměna s Red Sox

Návrat Moralese. Rockies do Red Sox poslali Jonathana Herreru a místo něj získali Franklina Moralese a Chrise Martina.

Morales není fanouškům Rockies neznámý. V Denveru strávil 5 sezon a byl také součastí úspěšného týmu z roku 2007. V průběhu sezony 2011 jej Rockies vyměnili do Bostonu, aby se k nám letos vrátil. Chris Martin je neznámým hráčem, který se zatím nedokázal prosadit do MLB a dá se očekávat, že iv organizaci Rockies bude spíše sbírat starty v nižších ligách.

Hodnocení výměny: Tady jsme možná opět trochu získali. Morales je kvalitní nadhazovač, který navíc zná prostředí v Denveru. Herrera se sice na pozici spojky hodně naučil od Tula, ale jeho pálkařské schopnosti nebyli z nejlepších.

 

Podpisy volných hráčů

LaTroy Hawkins – LaTroy je již spíše na sklonku své kariéry. Byl součastí úspěšného týmu Rockies v sezoně 2007. Nedá se s ním již počítat jako se startujícím nadhazovačem, ale jako reliever je stále platný.

Tommy Kahnle – Tommy je pro mně velkou neznámou. Rockies si jej stáhli z waivers NY Yankees a spíše věří, že tenhle mladý nadhazovač bude posilou do budoucna.

Justin Morneau – jednoznačně najznámější jméno v seznamu nových akvizic. Justin přišel, aby zaplnil místo, které se uvolnilo odchodem Todda Heltona. Můžeme od něj očekávat jisté výkony v obraně a alespoň dvacet homerunů.

Boone Logan – tříletou smlouvou na 16,5 milionů dolarů Rockies přesvědčili Booneho, aby z Yankees přešel do Colorada. Boone by měl stejně jako v New Yorku plnit úlohu relievera, připadně closera. Další dobrý podpis vedení Rockies.

Pro každého fanouška Rockies musí být radost sledovat počínání managementu Rockies. Zdá se, že Rockies by mohli mí silnější tým než v poslední sezoně. Bude ještě zajímavé sledovat, jestli nám Rockies přinesou další zajímavou posilu. Vše pro Vás samozřejmě sledujeme.

#slovak/czech

Previous Post

Next Post

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.