Eurockies

EUROPEAN FANCLUB OF COLORADO ROCKIES

Analýza: Trejd Josh Rutledge – Jairo Diaz

11.12.2014 Jan Jabrocky 0 Comments

MG_0099_Josh_Rutledge

Po dnešní noci již není Josh Rutledge více členem Colorada Rockies. Klub z Denveru se jej rozhodl vyměnit za nadhazoavše Jairo Diaze z LA Angels. Pojďme se na tento trejd podívat. Co přinese Rockies?

Protože Angels poslali do Dodgers Howieho Kedricka, který byl na druhé metě jejich jasnou jedničkou, začali se ohlížet po jeho náhradě. Již včera jsme psali, že to byli právě Angels, kteří projevili snahu získat Josha z Rockies, aby zaplnili tuhle mezeru. Zbývalo pouze vyřešit jestli mají Rockies místo něj co nabídnout. Až došlo na mladého venezuelského nadhazovače Jairo Diaze. Pro většinu fanoušků to byl možná šok, že místo Josha, který je považován za jednoho z nejnádějnějších hráčů na druhé metě, přichází neznámý nezkušený nadhazovač s minimem zápasů v MLB. Pojďme se proto na Jaira podívat trochu blíž.

[GARD]

Jairo Diaz již od roku 2010 patřil organizaci LA Angels. Hned v prvním roce však nastupoval pouze v Dominikánské letní lize, která je jakousi líhní talentů pro MLB. V ní odehrál 27 směn, které přesvědčili kalifornský tým o jeho kvalitách a od následující sezony již hrál pouze v severní Americe. Jako každý junior začínal v nejnižší farmářské lize, ale v každé sezoně ukázal výkonnostní vzestup a ještě v témže roce se posunul o soutěž výš. Až přišla letošní sezona a Jairo svými výkony na farmě zaujal natolik, že jej vytáhli orvnou z Double AA do MLB, kde si odkroutil svůj debut 8. září proti Clevelandu. Nakonec do konce sezony dostal šanci ještě v dalších čtyřech utkáních. Celkově v MLB odházel 5.2 směny s průměrem obdržených doběhů 3.18. Velmi slušné číslo. 5 zápasů sice není moc na to, aby Jairo ukázal, jestli dokáže udržet své výkony dlouhodobě, ale to již ukázal v nižších soutěžích.

Také si musíme uvědomit, že pro skauty Rockies Diaz nebude neznámým hráčem, protože většina farmářských celků Angels, za které nastupoval, se v dané lize potkávala s farmářskými týmy Rockies. Proto jej naši skauti určitě viděli v mnoha zápasech a mají o jeho schopnostech dokonalý přehled. Navíc musíme počítat s tím, že Jairo je spíše akvizice do budoucna. Pro Rockies je teď největším úkolem získat Dillona Gee z Marlins, aby posílili rotaci.

Jinak po odchodu Joshe z druhé mety se dá předpokládat, že jeho místo stabilně zaujme DJ LeMahieu, který odehrál výbornou sezonu. Místo spojky je samozřejmě předurčeno Tulowitzkému. V případě jeho zranění máme na záskok dva mladé talentované hráče. Jak Rafael Ynoa tak také Christian Adames jen čekají na svou příležitost.

P.S.: Na fanouškovském webu Rockies právě probíhá anketa, jestli je trade Rutledge-Diaz výhrou pro Rockies nebo Angels. 52% fanoušků si myslí, že tento obchod je lepší pro Rockies, 40% předpokládá, že každý tým získal adekvátní protihodnotu a pouze 8% je přesvědčeno, že tento trejd se více povedl Angels. Vše ukáže až čas.

#slovak/czech

Previous Post

Next Post

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.