Eurockies

EUROPEAN FANCLUB OF COLORADO ROCKIES

Rockies podlehli v nejdelším zápase klubové historie

30.7.2014 Jan Jabrocky 0 Comments

Kdo vydržel sledovat tento zápas až do půl deváté rána, tak před ním smekám klobouk. Pro fanouška Rockies byl tento zápas utrpením, i když najdeme v něm i několik pozitiv.
Prvním pozitivem je výkon nadhazovačů. Startující Jorge De La Rosa, sice v šesti směnách pustil tři doběhy, ale bullpen byl v následujících devíti směnách absolutně neomylný. Až v poslední směně se dostala řada na Tylera Matzeka, který ale nedokázal udržet útok Cubs. Hrstka domácích fanoušků se spolu s unavenými hráči mohla radovat z výhry.

Druhým pozitivem jsou bezpochyby některé obranné zákroky hráčů Rockies. Hlavně akrobatický zákrok Charlieho Blackmona z desáté směnystojí za zopakování. Také Culberson se na spojce předvedl několika pěknými zákroky.

Třetím pozitivem je další zařazení nováčka do hry. V noci se poprvé v MLB představil Cristhian Adames, který se stal již desátým nováčkem v dresu Rockies v této sezoně. Rockies jsou v tomhle ohledně nejlepším týmem v lize.

Zajímavé je, že si Rockies v takto dlouhém zápase nepřipsali žádnou chybu. A to v sestavě chyběli zkušení borci jako Tulo nebo Cuddyer. Na tomhle by se dalo stavět. Bohužel jak řekl rozezlený Walt Weiss na tiskovce po utkání, “pokud za 15 směn nedokážeme ani jednou skórovat, tak si nezasloužíme vyhrát.”

[GARD]

Bohužel Rockies dnes selhali v útoku. Devět hitů za 16 směn je více než bídný výkon. Všechny tři doběhy si Rockies připsali v první směně a dalších 15 již nedokázali soupeře pořádně ohrozit. Celkem 18 krát odešli hráči Colorada z domácí mety se strikeoutem. Absolutně katastrofální výkony na pálce předvádí Charlie Culberson, který má po posledním zápase pálkařský průměr .177, čímž se v dlouhodobých statistikách klubu dostal na úplné dno. Včera se objevila informace, že Rockies usilují o služby LaTroye Hawkinse i v následující sezoně. LaTroy sice skvěle nadhazuje, ale dnes se po více než šesti letech objevil i na pálce, kterou si vyloženě odstál. V takovémto zápase bych čekal, že se alespoň pokusí o ulívku a pomůže tak spoluhráčům.

Tento zápas byl plný zajímavých statistických údajů. Pojďme si je trochu přiblížit:

– s délkou 6 hodin 27 minut to byl nejdelší zápas ve stoleté historii stadionu Wrigley Field.

– zároveň to byl také nejdelší zápas v historii Chicaga Cubs. Předchozí měl hodnotu 6 hodin 10 minut (17.-18.8.1982 proti Dodgers)

– i pro Rockies se jednalo o nejdelší zápas historie. O devět minut překonal rekord z roku 2008, kdy se Rockies 22 směn přetahovali o vítězství. Tento památný zápas nakonec rozhodl Troy Tulowitzki.

– posledním nadhazovačem Cubs v tomto zápasu se stal náhradní catcher John Baker, který si tak připsal výhru a po čtyrech letech se stal dalším hráčem z pole, který si připsal vítězný zápas na pozici nadhazovače.

– v tomto utkání nadhazovači hodili celkem 555 nadhozů

I po tomhle maratonu dnes ve 2:05 nastoupí oba celky k dalšímu utkání. Já věřím, že se Rockies konečně prosadí a dokáží svého soupeře porazit.