Eurockies

EUROPEAN FANCLUB OF COLORADO ROCKIES

Představujeme: Nolan Arenado

30.4.2013 Jan Jabrocky 0 Comments

Nolan Arenado včera odehrál již svůj druhý zápas v MLB v dresu Rockies. Svým výkonem pomohl týmu k výhře 12-2 nad Dodgers. Pojďme se tedy podívat na jeho cestu do MLB.

Rockies Arenada draftovali v roce 2009 ve druhém kole a celkově z 59. místa po jeho dobrých výsledcích na El Toro High School v Californii, kde hrával na pozici spojky. Skauty byl označován za velmi dobrého pálkaře, který však musí zlepšit hru v poli. Okamžitě po draftu s ním Rockies podepsali profesionální smlouvu na 625 tisíc dolarů ročně a Arenado nastoupil za farmu Casper v Pioneer League. Tam odehrál 54 zápasů s pálkařským průměrem .300 a 22 RBI.

V sezoně 2010 nastupoval za farmu Asheville Tourists v South Atlantic League, kde však vinou zranění třísla odehrál pouze 94 utkání. I tam na sebe dokázal upozornit výborným pálkařským průměrem .308 a 65 RBI. K tomu přidal i 12 homerunů.

Sezona 2011 byla pro Nolana zlomová. Ve 134 zápasech za farmu Modesto Nuts hrající California League zaznamenal 122 RBI a 20 homerunů s průměrem .298. Po sezoně dostal příležitost ukázat se v zimní Arizona Fall League, kde nastupoval za Salt River Rafters, ve které se spálkařským přůměrem .388 a šesti homeruny stal nejužitečnějším hráčem.

V roce 2012 postoupil o soutěž výš, když oblékal dres farmy Tulsa Drillers. Nolan měl slušný start sezony. Bohužel pak se jeho výkony propadli a generální manažer Rockies Dan O’dowd o něm prohlásil, že ještě není zralý na postup do vyšší soutěže. Snad i díky tomuto výroku zaznamenal Nolan dobrý finiš seozny, kterou skončil s přůměrem .285 na dvanácti homeruny. Navíc se v této sezoně hodně zlepšil v defenzivě a mohl tak očekávat jestli jej Rockies pozvou na zápasy jarní přípravy.

Počas jarní přípravy v roce 2013 nastoupil k devatenácti zápasům a zanechal výborný dojem. Pálkařským průměrem .278 a čtyřmi homeruny si hlasitě řekl o místo v A-týmu. Nakonec byl velmi zklamán, když jej Walt Weiss těsně před začátkem sezony poslal na farmu do Colorada Springs. Tam však Nolan předváděl výborně výkony.V osmnácti utkáních zaznamenal 21 RBI, 3 homeruny a pálkařský průměr .364. Tyhle výkony nakonec vedení rockies přesvědčili, aby tento dvaadvacetiletý hráč dostal šanci v MLB. A té, jak víte, se zhostil výborně a hned ve svém druhém utkání odpálil homerun a připsal si 2 RBI.

Doplněno: Nolan se stal prvním hráčem Rockies , který zaznamenal 3 doběhy v prvním nebo druhém zápase své kariéry.

#slovak/czech

Previous Post

Next Post

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.