Eurockies

EUROPEAN FANCLUB OF COLORADO ROCKIES

Co znamená Tulowitzkého ztráta pro Rockies?

15.6.2013 Jan Jabrocky 0 Comments

13.6. Zraneni Tula

Kritický moment pro Rockies

ERIC YOUNG Jr. DFA

Před čtvrtečným utkáním se fanoušci Rockies dozvěděli hodně nepříjemnou zprávu, a to, že Eric Young Jr. byl označen k zařazení. Rockies tak učinili z důvodu, aby posilnili bullpen a mohli povolat dalšího nadhazovače. Rockies tak mají 10 dnů, aby Erica vyměnili, propustili nebo přes waivers poslali na farmu. Dá se však předpokládat, že o Erica projeví zájem některý z týmů MLB a my o tohto populárního hráče přijdou. EY byl v roce 2003 draftován právě Rockies ve 30. kole a v jejich dresu odehrál 313 utkání s pálkařským průměrem .261. jednoznačně nejpovedenější sezonu zažil v minulém roce, kdy měl pálkařský průměr .316. Ericovou předností jsou rychlé nohy, díky kterým dokázal ukrást 70 met. Velmi slušný počin. A o tohoto hráče Rockies nejspíš přijdou.

DRAFT 2013

Minulý týden proběhl draft mladých baseballových nadějí a Rockies v něm tento rok brali z dobrého třetího místa. Jejich volba v prvním kole padla na Jonathana Graye, se kterým následně podepsali nováčkovský kontrakt. V MLB však tohoto pravorukého nadhazovače uvidíme nejdříve v roce 2015. Letos nastoupí na farmě v Grand Junction a ke konci sezony možná také k jednomu nebo dvěma zápasům za Tri-City. Jeho předností by měl být nadprůměrný fastball a velmi solidní slider. Kromě Graye se smlouvy dočkalo ještě dalších 7 draftovaných hráčů: Konner Wade (7.kolo, RHP), Michael Tauchman (RF, 10. kolo), Sean Dwyer (LF, 11. kolo), Michael Benjamin (3B, 13. kolo), Alex Rodriguez (LHP, 16. kolo), Jerad McCrummen (RHP, 23. kolo) a Matt Pierpont (RHP, 26. kolo). Uvidíme jaká bude budoucnost Ryana McMahona a Alexe Baloga, kteří byli draftováni ve druhém kole. Osobně si myslím, že Alex Balog by mohl být větší posilou než Jonathan Gray. Budoucnost ukáže jestli mám pravdu.

Carlo Gonzalez

CarGo vylekal všechny fanoušky, když jej v první směně trefil foul ball do nohy při rozcvičování se a Carlos tak musel odstoupit z utkání aniž by do něj zasáhl. Naštěstí již druhý den byl opět v úvodním lineupu a předvedl další skvělý výkon. CarGo je momentálně ve formě a pro Rockies by bylo jeho případné zranění obrovská ztráta.

Zranění Tulowitzkého

Snad nejnepříjemnější zpráva tohoto týdne. Ve smolném čtvrtečním utkání se zranil také momentálně nejlepší shortstop v lize Troy Tulowitzki. Pro Weisse to je velmi nepříjemná zpráva, protože ví, že na jeho výkony nemůže spoléhat 4-6 týdnů. A všichni ještě máme v paměti jak to při zranění Tula s Rockies vypadalo v loňské sezoně. V době kdy píšu tento článek je bilance Rockies bez Tula velmi špatná – 84 výher a 108 proher. Bohužel Tula nahradit v defenzivě bude velmi složité. Dá se předpokládat, že se na této pozici budou točit Herrera a Rutledge. Pro tyhle mladé kluky to bude velká výzva a my musíme doufat, že se Rockies udrží na dosah prvního místa v divizi. Bez Tula to bude nesmírně náročné.

#slovak/czech

Previous Post

Next Post

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.